eu flag99
Europejski Fundusz Rolny na rzecz
Rozwoju Obszarów Wiejskich
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Strona internetowa współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”
Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Cel operacji: wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich
Przewidywane wyniki operacji: Realizacja Planu włączenia społeczności, w szczególności przygotowania LSR
prow

Wieczorki muzyczne z Góralami

Ostatni "Wieczorek muzyczny z Góralami" - w Soblówce

7 lutego 2015 r. odbyła się ostatnia impreza promocyjna Stowarzyszenia – LGD „Żywiecki Raj” z cyklu „Wieczorki muzyczne z Góralami”. Finałowa impreza miała miejsce w gminie Ujsoły a dokładniej we wsi Soblówka. Wydarzenie kulturalne otworzył Wójt Gminy Ujsoły Pan Tadeusz Piętka oraz przedstawiciele naszego Stowarzyszenia.

Czytaj więcej: Ostatni "Wieczorek muzyczny z Góralami" - w Soblówce

"Wieczorek muzyczny z góralami" w gminie Łodygowice - fotorelacja

 IGP9530Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z dziesiątego "Wieczorku muzycznego z Góralami", który odbył się 20.12.2014 r. w gminie Łodygowice. W programie imprezy promocyjnej naszego LGD nie zabrakło fantastycznych występów taneczno-wokalnych ZR "Magurzanie", opowieści o tradycjach świątecznych górali beskidzkich w wykonaniu Pani Jadzi Hutyry, degustacji przysmaków regionalnych, warsztatów rękodzielniczych, kiermaszu świątecznego  a także konkursów z nagrodami. Jak co roku, dużym zainteresowaniem cieszyło się wspólne dekorowanie choinki. Wszystkim osobom biorącym udział w imprezie dziękujemy za wspaniałą atmosferę. Potwierdzeniem wyjątkowo dobrej zabawy mogą stanowić słowa zapisane w naszej "Księdze pamiątkowej", która towarzyszy nam niemal na każdej imprezie: "Wspaniałe spotkanie, rodzinna atmosfera, domowe przysmaki. Doskonałe warunki do integracji małych i dużych... Dziękujemy!".

Czytaj więcej: "Wieczorek muzyczny z góralami" w gminie Łodygowice - fotorelacja

"Wieczorek muzyczny z Góralami" w Rajczy

IMG 222614.12.2013 r. odbył się dziewiąty „Wieczorek muzyczny z góralami”, tym razem spotkanie z rodzimym folklorem miało miejsce w gminie Rajcza. Impreza promocyjna Stowarzyszenia – LGD „Żywiecki Raj” rozpoczęła się o godz. 17:00 w Centrum Kultury. Po przywitaniu zebranych gości program artystyczny otworzyła grupa kolędnicza „Bałamuty” ze Zwardonia. Efektywny pokaz umiejętności aktorskich wprowadził wszystkich zebranych gości do klimatu Świąt Bożego Narodzenia. Młodszym uczestnikom imprezy najbardziej podobało się wspólne dekorowanie choinki ...

Czytaj więcej: "Wieczorek muzyczny z Góralami" w Rajczy

Ósmy "Wieczorek muzyczny z Góralami"

IMG 8756W minioną niedzielę (23.06.2013 r.) odbyła się już ósma impreza promocyjna Stowarzyszenia – LGD „Żywiecki Raj” z cyklu „Wieczorki muzyczne z Góralami”. Tym razem spotkania z folklorem nawiązywały do ludowych tradycji związanych z tzw. nocą świętojańską.

 

Czytaj więcej: Ósmy "Wieczorek muzyczny z Góralami"

"Wieczorek muzyczny z Góralami" w gminie Radziechowy-Wieprz.

IMG 650715.12.2012 r. odbyła się siódma impreza z cyklu „Wieczorki muzyczne z Góralami”. Tym razem miała ona miejsce w gminie Radziechowy – Wieprz, a dokładniej w  Świetlicy Domu Ludowego w Przybędzy. Sala ta, była finansowana z środków Programu Rozwoju Obszarów wiejskich a sam wniosek był składany za pośrednictwem naszego Stowarzyszenia.

 

Czytaj więcej: "Wieczorek muzyczny z Góralami" w gminie Radziechowy-Wieprz.

"Rodzinne zbójowanie" - gmina Czernichów 01.07.2012 r.

 IMG 0129W minioną niedzielę tj. 01.07.2012 r., po raz szósty, odbyła się impreza „Żywieckiego Raju” z cyklu „Wieczorki muzyczne z góralami”. Tym razem spotkanie z folklorem przebiegło pod nazwą: „Rodzinne zbójowanie” i miało miejsce w Międzybrodziu Żywieckim (gmina Czernichów). Pomimo wysokiej temperatury, mieszkańcy gminy oraz turyści licznie stawili się na miejscu imprezy (GSS AP „Żar”).

Czytaj więcej: "Rodzinne zbójowanie" - gmina Czernichów 01.07.2012 r.

"Kolędowanie na góralską nutę" - gmina Lipowa 28.01.2012 r.

img 76530
28.01.2012 r. -
„Kolędowanie na góralską nutę” pod takim hasłem odbył się piąty „Wieczorek muzyczny z góralami”. Tym razem kultywowaliśmy tradycję w Gminie Lipowa, na Sali przy OSP. Pomimo niskich temperatur na dworze, mieszkańcy gminy oraz miłośnicy góralskiego folkloru licznie przybyli na spotkanie.

 

 

Czytaj więcej: "Kolędowanie na góralską nutę" - gmina Lipowa 28.01.2012 r.

"Wieczorek muzyczny z Góralami" - gmina Węgierska Górka 16.12.2011 r.

img 5948 16.12.2011 r. - "Wieczorek muzyczny z Góralami” – tym razem spotkanie z kulturą regionalną miało miejsce w gminie Węgierska Górka. 16.12.2011 r. o godz. 19:15 w karczmie „Pod Baranią” („Szałas”) rozpoczęła się kolejna impreza promocyjna Stowarzyszenia - Lokalnej Grupy Działania „Żywiecki Raj”. Na wieczorek przybyli zaproszeni goście m.in.: Poseł na Sejm RP Pani Małgorzata Pępek, wicestarosta Powiatu Żywieckiego Pan Andrzej Kalata, wójtowie oraz reprezentanci gmin należących do LGD, Zastępca Dyrektora Wydziału Terenów Wiejskich Pan Robert Karpeta, członkowie Rady Stowarzyszenia a także działacze społeczni.

 

Czytaj więcej: "Wieczorek muzyczny z Góralami" - gmina Węgierska Górka 16.12.2011 r.